Iba 7-ročný Tyler Stallings je právom považovaný za hrdinu. Mnohí ho prirovnávajú k supermanovi. Je síce veľmi mladý, no už teraz si zaslúži veľký obdiv. Posledné tri roky trávi tým, že pomáha tisícom veteránov-bezdomovcom v Marylande. Inšpirovala ho jeho vlastná matka v čase, keď v roku 2015 prednášala o veteránskom bezdomovectve.

Foto od youtube

„Ukázala som Tylerovi video o obetiach, ktoré musia ľudia častokrát podstúpiť, aby poslúžili našej krajine,“ povedala Andrea. Tá síce nemohla postaviť dom všetkým, ktorí to potrebovali, avšak vymysleli iný spôsob ako im pomôcť. A to vďaka tomuto mladému chlapcovi.

Začal plniť tašky oblečením, obuvou, občerstvením, toaletnými potrebami, mydlom, zubnými kefkami, zubnou pastou, mliekom, holiacim gélom a dezinfekčným prostriedkom na ruky – a s pomocou svojej mami ich začali odovzdávať miestnym veteránom do Marylandského centra. To však nie je všetko.

„Spočiatku bolo ťažké, aby ľudia brali 4-ročného chlapca vážne,“ povedala Andrea. „Trvalo mi chvíľu, kým som našla útulok, ktorý by mu dovolil prísť a pomôcť. A keď sa to nakoniec v Marylande podarilo, takmer okamžite si ho zamilovali. Je pekné mať dieťa v takomto prostredí.“

V priebehu posledných troch rokov rozdal mladík bezdomovcom viac než 2 000 týchto „hero vakov“ a taktiež darčekové karty. Okrem toho spolupracoval aj s miestnymi výrobcami matracov, aby pomohol zaobstarať organizácii 250 matracov. Do dnešného dňa dokázal získať chlapec viac ako 17 200 dolárov. Ako sa sám vyjadril, dúfa, že jedného dňa využije časť darov na založenie vlastnej neziskovej organizácie, aby mohol pomôcť aj iným druhom bezdomovcov.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.