Dnes vám predstavíme internetovú senzáciu menom Janie. Je to malé a veľmi rozkošné mačiatko, ktoré bolo pred pár mesiacmi zachránené po tom, čo ho našli opustené na kraji cesty v kanadskom Ontáriu. A prečo ho ľudia tak zbožňujú? No v prvom rade je absolútne rozkošné. A po druhé, má jedinečne sfarbenú srsť, vďaka ktorej tak trochu vyzerá ako taký malý medvedík čistotný.

Mačiatko následne odniesli do organizácie, ktorá sa stará o opustené zvieratká. Podľa zakladateľky tejto organizácie, Melissy, bolo mačiatko napriek tomu, že vážilo iba 82 gramov, celkom aktívne a hlasné. Melissa ponechala Janie v inkubátore 2 týždne a kŕmila ju fľašou. Neskôr, keď sa ukázalo, že je v poriadku, zoznámila ju s dospelou mačkou June, ktorá taktiež bola zachránená len niekoľko týždňov predtým a čakala vlastné mačiatka. Mačka napokon porodila a medzi svoje mačiatka prijala aj malú Janie.

Janie je teraz silné a aktívne mačiatko, ktoré zbožňujú tisíce ľudí po celom svete. Ukázalo sa, že takáto jedinečná strieborná srsť, ktorá takmer každému ukradla srdce, je známa ako „horúčkový kabát“ a zvyčajne ho mačiatko má vtedy, keď je jeho matka počas tehotenstva chorá. Pre zvieratko to však nie je nič nebezpečné. Navyše, počas toho ako bude rásť, tak pravdepodobne postupne stratí nezvyčajnú farbu srsti.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.