Janet Adamowicz bola zdrvená z toho, že jej milovaná mačka – Boo, zmizla z domova v roku 2005, kedy mala štyri roky. Janet robila všetko čo mohla, aby ju našla, no nepodarilo sa. Všetko sa udialo v Harrogate v Anglicku.

Po roku hľadania sa majiteľka vzdala všetkej svojej nádeje a nakoniec sa rozhodla zobrať si domov nové mačiatka. Ostalo jej len dúfať, že Boo si našla nový šťastný domov. O 13 rokov neskôr však obdržila nečakaný hovor. „Vo štvrtok mi zavolali od veterinára, že majú moju mačku. Povedala som, že si nemyslím si, žeby to mohla byť ona. Nemohla som tomu uveriť, no keď som došla k veterinárovi, bola to naozaj ona a stále si na mňa pamätala. Neviem, kde celý ten čas bola, no myslím si, že je to dosť strašidelné.“

Boo bola na svoj vek prekvapivo zdravá, mala len príznaky únavy a bola trochu dehydrovaná. Doviezla ju k veterinárovi do mesta York anonymná žena. Neposkytla však žiadne informácie. Mačka bola nájdená v meste vzdialenom až neuveriteľných 64 km.

„Boo bola veľmi živé mačiatko a mala rada dobrodružstvo, no vždy sa vrátila domov,“ vysvetlila Janet. „Nevieme, ako dokázala prejsť toľko kilometrov. Vzhľadom k tomu, že už teraz má 17 rokov a určite toľko nevládze, je to pozoruhodné.“

Toto je Boo, keď mala 4 roky, rok 2005:

Photo by boredpanda

O 13 rokov neskôr obdržila jej majiteľka telefonát od veterinára, že sa našla:

Photo by boredpanda

A takto vyzerá Boo teraz:

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.