Raz v jeden zimný deň v roku 2008 sa hladná túlavá mačka dostala do londýnskej katedrály Southwark a už nikdy odtiaľ neodišla. Veľmi rýchlo si tam totiž našla svoj útulný priestor a ľudia ju prijali. Doorkins Magnificat sa stala dôležitou súčasťou cirkevnej komunity, chytila za srdce duchovenstvo i návštevníkov, vďaka čomu bolo toto miesto ešte lákavejšie pre ľudí.

Ale bohužiaľ, 30. septembra Doorkins Magnificat zomrela. Zdravotné problémy mala už v roku 2017. Na pamiatku tejto milovanej mačky usporiadali v katedrále Southwark spomienkovú bohoslužbu a zviera dôstojne pochovali na miestnom cintoríne. Dekan v dojímavom nekrológu poďakoval Bohu za to, že im zosla takú spoločníčku akou táto mačka bola. Mnohým po smrti chýba.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.