Tak krásne a nežné, že by nemohli ublížiť, aj toto si o mačkách mnohí myslia. A teoreticky je to pravda. V praxi to už ale je trochu inak. Pretože medzi to, za čo sú mačky vinné, určite patrí napr. ich notoricky známy zvyk ukradnutia postele. Možno sa aj vám stalo, že váš pes musel spať v mačacom brlohu či koši na bielizeň a nie vo svojej posteli. 

Špecialistka na mačacie správanie prezradila viac o tom, prečo mačky rady kradnú postele. Molly vysvetlila, že často je to preto, že mačky sa snažia akoby zmiešať svoj pach s pachom psa, aby si doma vybudovali „komunitnú vôňu“. „Váš domov je ich územie a cítia sa pohodlnejšie na miestach, ktoré voňajú ako oni,“ povedala Molly. Mačky sú však aj veľmi dobré manipulátorky a vedia si vycvičiť aj samotného majiteľa. Jednoducho povedané, takmer vždy dostanú to, čo chcú. A to nielen od majiteľov, ale aj od iných domácich miláčikov. A ako to vyzerá v praxi? Pozrite sa nižšie.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.