Madrid chce zmeniť svoju tvár a to výrazne. Proti horúčavám budú v hlavnom mesta Španielska bojovať tak, že vysadia takzvanú zelenú cestu. Súčasťou projektu mestskej zelene bude výsadba takmer pol milióna stromov po obvode 75 kilometrov, teda tieto stromy budú okolo celého mesta. 

Keď stromy dorastú do svojich bežných veľkostí, dokážu absorbovať až 175 000 ton CO2 ročne. Budú to najmä borovica čierna, buk a dub, ktoré si nevyžadujú veľa vody ani špeciálne podmienky. „Chceme zlepšiť kvalitu ovzdušia v celom meste a bojovať proti efektu takzvaného tepelného ostrova, ku ktorému dochádza vo vnútri mesta. Taktiež je potrebné, aby zeleň absorbovala emisie skleníkových plynov,“ povedal Mariano Fuentes. 

Tento madridský radca pre životné prostredie a rozvoj dodal: „Musí to byť globálna stratégia. Nie je to len o automobiloch, ale aj o ľuďoch a vytváraní environmentálnych koridorov, no predovšetkým je potrebné zapojiť občanov do novej zelenej kultúry“. Nepôjde síce o park, ale odborníci všetkých ubezpečili, že to bude miesto oddychu, tieňa a biotopov vtákov, ktoré bude vo dne i v noci pracovať na absorpcii prebytočného tepla a čistení vzduchu. 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.