Madrid je snom mnoho ľudí. Jeho krása, ktorá vás očarí na každom kroku je teraz ešte dostupnejšia. Ak snívate o jeho návšteve, teraz máte výbornú možnosť.

Madrid fotografia
Photo by Donations_are_appreciated

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 52€! Poletíte priamo z Bratislavy do Madridu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 24.9. – 28.9.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A prečo Madrid?

– Ak ste fanúšikom futbalu alebo minimálne športu celkovo, tak jednoznačne navštívte miestny futbalový štadión Bernabeú, ktorý je domovom jedného z najlepších futbalových klubov v celej histórii – Realu Madrid.

– Park Retiro – mestský park, ktorý je v okolí jazera. Nájdete tam krásne záhrady, fontány a historické budovy. Pri veľkom jazere si môžete prenajať loďku alebo kanoe a previezť sa.

Madrid park retiro fotografia
Foto od mattk1979

– Určite ochutnajte tamojšiu kuchyňu, napr. jedlá ako Tapas – niečo ako obložené chlebíčky, Cocido Madrileño – mäso, ktoré sa je ako vývar so zeleninou a klobásou, Chocolate con churros – chrumkavé vyprážané tyčinky máčané do roztopenej čokolády.

– Navštívte Royal Palace, ktorou je jedna dominantná pamiatka v centre Madridu. Pompézna a obrovská budova kráľovského paláca a je to zároveň najväčší kráľovský palác v západnej Európe.

 

– Trh Mercado de San Miguel – je to čarovné miesto, končia tu mnohé madridské uličky. Asi preto je to jedno z mála miest v Madride, ktoré neprestáva žiť.

Madrid park retiro fotografia
Foto od kozumel

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Madridu:

Ak sa chystáte navštíviť toto mesto, rozhodne vám pomôže náš sprievodca, kde nájdete rôzne tipy od toho, kde sa ubytovať, čo navštíviť, akú dopravu použiť alebo čo rozhodne ochutnať. Toto všetko a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.