Veterinári a lekári pomohli gorile Kiki priviesť svoje mláďatko na svet, pričom ide o samčeka. Podľa ZOO Franklin Park bol malý primát prvé mláďa gorily v zoologickej záhrade v Bostone, ktoré sa narodilo cisárskym rezom.

Zoo New England, ktorá prevádzkuje zoologickú záhradu Franklin Park a zoologickú záhradu v Stonehame v štáte Massachusetts, sa rozhodla pokračovať v procedúre po tom, čo mama Kiki začala mať vaginálne krvácanie niekoľko dní pred termínom pôrodu. Veterinárny tím sa obával, že môže ísť o placentu previa, teda stav, keď placenta leží nad vstupom do krčka maternice a blokuje cestu dieťaťu pri pôrode. Avšak, vďaka rýchlej a premyslenej práci týchto lekárskych odborníkov Kiki privítala zdravého 6-kilového samčeka.

„Pre zdravie matky a dieťaťa bolo nevyhnutné rýchlo diagnostikovať stav Kiki a podstúpiť cisársky rez ešte predtým, ako sa sama pustila do pôrodu. Mali sme šťastie, že sme rýchlo zmobilizovali úžasný tím s našimi kolegami,“ uviedol Dr. Eric Baitchman, viceprezident pre zdravie a ochranu zvierat v Zoo New England.Toto bolo skutočne tímové úsilie a my sme si veľmi uľavili a sme šťastní, že operácia prebehla hladko a že mama aj dieťa sú v bezpečí a zdravé,“ dodal.

Po narodení sa pracovníci zoo starali o Kikino mláďa príkladne, takže matka gorila mala čas na zotavenie sa z operácie. Dvojica matka – syn je spolu od 15. októbra a od prvých chvíľ si medzi sebou vytvorili veľmi silné puto. Kiki sa snaží tráviť veľa času so svojim mláďatkom a tento čas si naplno užíva. Dvojica zostane ešte nejaký ten čas ukrytá pred verejnosťou a budú sa o nich starať odborníci, kým zoologická záhrada si nebude istá tým, že obaja sú pripravení na spoločný život v ZOO.

Viac si môžete pozrieť na videu:

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.