Prvý bazén na svete v oblakoch otvoria v Londýne na jar – presný dátum však ešte nie je istý. Jedinečný bazén mal byť pôvodne otvorený v lete, ale oneskorilo sa to. Tento 25 metrov dlhý priezračný bazén zostrojený medzi dvoma budovami 35 metrov nad zemou. Pred oficiálnym otvorením sa ešte dokončujú posledné práce.

Foto od youtube

Ako asi tušíte, pri vytváraní inovatívneho bazéna bolo potrebné vykonať neľahké dizajnérskej práce. Konečným výsledkom je 50-tonový akrylový bazén, ktorý je hlboký 3,2 metra, má 20 cm hrubé steny a 30 cm hrubé dno. Je zrejmé, že prešiel mnohými testami bezpečnosti, ale nie je žiadnym prekvapením, že aj napriek tomu by sa tam mnohí báli plávať. Nachádza sa však v priestoroch veľvyslanectva a zaplávať si v ňom teda budú môcť len niektoré osoby.

Foto od Facebook

Okrem využívania bazéna Sky budú mať členovia tiež prístup k Sky Deck, ktorý má obsahovať bar a reštauráciu. Tieto jedinečné priestory, ktoré sa nachádzajú v blízkosti veľvyslanectva USA v Nine Elms, ponúkajú tiež množstvo ďalších špičkových zariadení a budú sa tam organizovať podujatia. Je tam súkromné interno kino, priestor na organizovanie koncertov či iných večierkov. V príspevku na Instagrame po jeho inštalácii spoločnosť Embassy Gardens uviedla: „Akrylová konštrukcia prešla prísnym a úspešným hydrostatickým testovaním.“

 

Foto od Instagram

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.