Ak vás úzkosť z pandémie COVID-19 dostane až tam, že sa v noci prenášate do znepokojujúceho nového sveta, chce to Londýnske múzeum od vás počuť. Spustili totiž výskumný projekt s názvom „Guardians of Sleep“ (strážcovia spánku), ktorý v rámci svojej iniciatívy zhromažďuje sny Londýnčanov, ktoré majú alebo mali počas pandémie.

Foto od Pixabay

Podľa prieskumu, ktorý v júni 2020 uskutočnili King’s College London a Ipsos MORI, sa úzkosť, stres a obavy vyvolané globálnou krízou neobmedzujú iba na denné hodiny, ale ovplyvnili aj náš spánok a sny. V reakcii na to Londýnske múzeum v spolupráci s Múzeom snov so sídlom v Kanade spúšťa výskumný projekt zameraný na zhromažďovanie snov Londýnčanov. Projekt Strážcovia spánku bude po prvý raz  zhromažďovať sny ako surové stretnutia a osobné svedectvá.

Projektový tím sa zameria na zhromažďovanie snov v podobe ústneho podania ako súčasť prebiehajúceho projektu múzea, ale tiež na preskúmanie toho, čo by sny mohli ponúkať v oblasti duševného zdravia a spôsobov zvládania vonkajších stresov, najmä v čase krízy. „Zhromažďovanie snov Londýnčanov nám umožňuje nielen zdokumentovať kľúčové spoločné zážitky z pandémie, ale tiež pomáha rozšíriť definíciu múzejného objektu pridaním snov ako osobných svedectiev do našej stálej Londýnskej zbierky,“ povedal Foteini Aravani, digitálny kurátor v londýnskom múzeu.

Foto od Wikimedia

Sny budú skúmať ako históriu s cieľom poskytnúť emotívnejšie a osobnejšie rozprávanie tejto doby pre ďalšie generácie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.