Starší manželský pár miluje Lego tak, ako jeho najväčší fanúšikovia, medzi ktorých možno zaradiť aj deti. Posledných šesť týždňov totiž strávili stavaním úžasnej alpskej lyžiarskej scénérie, ktorá pozostáva až z približne 400 000 tehličiek. 61-ročný Mike Addis a jeho 56-ročná manželka Catherine Weightman takto každý rok starostlivo zostavujú vianočné tematické stavby z Lega, čím oslavujú najkrajšie sviatky v roku. Tento rok sa im ale podarilo vybudovať skutočne rozprávkové mestečko.

Keďže bol tento rok 25. výročím ich vôbec prvej stavby, rozhodli sa zrealizovať svoj doposiaľ najväčší projekt – vysokohorské alpské lyžiarske stredisko s výškou až 2,5 metrov, ktoré je doplnené vlekmi, vlakmi a jedinečnými domčekmi. Táto masívna stavba v súčasnosti zaberá polovicu obývačky domu manželov, ktorí žiju v Huntingdone v Cambridgeshire. „Je to určite najväčšie dielo. Ide o zmes švajčiarskeho horského strediska, nemeckého vianočného trhu a vianočného workshopu,“ povedal muž. Ale nájdete tam aj škriatkov, sobov, sánky či pouličné svetlá.

„Zakaždým, keď sa na to pozriete, všimnete si niečo nové,“ povedal Mike. „Môj obľúbený kúsok je kostol,“ dodal. Jedinečných častí je tam však oveľa viac, možno povedať, že celý komplex je absolútne skvelý. „Je ťažké presne povedať, koľko hodín denne sme sa tomu venovali, pretože v niektorých dňoch sme stavbu budovali osem až desať hodín, zatiaľ čo v iných dňoch sme sa toho vôbec nedotkli,“ povedal Mike.

Ich predchádzajúce projekty Lego zahŕňali napríklad polárneho medveďa, katedrálu v Durhame, domček z perníka a dokonca aj ich vlastný dom, no mnoho iného. Vytvoriť niečo také si však vyžaduje ohromnú trpezlivosť, čo potvrdil aj samotný stvoriteľ. Zároveň jedným dychom dodal, že krása Lega spočíva aj v tom, že sa dá relatívne jednoducho prestavať. Pri stavaní sa ale nikdy neriadili žiadnymi návodmi, všetko si vymýšľajú sami. Každý rok začínajú so stavbou v rovnaký deň, ktorým je deň narodenín muža. „13. októbra máme narodeninovú oslavu a známi prichádzajú, aby nám pomohli so stavaním začať,“ prezradil Mike. „Projekty začíname budovať vždy v deň narodenín a cieľom je dokončiť ich do 1. decembra,“ dodal.

Toto sú ich predchádzajúce diela:

Zaujímavý je fakt, že v stavbe zhromaždili Lego z rôznych stavebníc, niektoré tehličky boli dokonca staré 50 rokov. Sú tam aj také tehličky, ktoré im darovali ľudia. Majú ich v podstate obrovskú zbierku a v prípade potreby len zájdu do pivnice, kde ich uskladňujú. Čo sa týka toho, či budú stavať aj budúci rok, tak to ešte s určitosťou nevedia. Manželia sa vyjadrili, že na túto otázku budú vedieť odpovedať v čase, keď sa vrátia z dovolenky. Každý rok organizujú 21. decembra spoločný večierok s rodinou i priateľmi, na ktorom môžu každoročne poobdivovať ich majstrovské dielo.

Na záver ešte niečo z ich archívnej tvorby:

 

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube, Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.