Človek dokáže hocičo, čo si zaumieni. Vždy je potrebné tomu niečo obetovať, chcieť a mať aj veľké odhodlanie s vedomím, že niekomu veľmi pomôžete. Ak to nerobíte len pre seba, ale aj pre iných, výsledok sa čoskoro dostaví. Tento pár prišiel s nápadom, ktorý dokáže čiastočne vyriešiť dva veľké problémy naraz. Laura a Chris Moriarity nemali žiadne skúsenosti či znalosti ohľadom práce v oblasti znečistenia oceánov ani s vytváraním umelých končatín. Jediné čo mali, bola viera. Viera v to, že oba problémy dokážu vyriešiť naraz. A to doslova. Samozrejme, že sa to nedá úplne, no aj toto je obdivuhodné.

Chris a Laura založili charitatívnu organizáciu s názvom Million Waves Project, ktorá recykluje odpad zozbieraný z oceánov do 3D protetických umelých končatín, ktoré aspoň takto dokážu nahradiť skutočnú ruku. 38-ročný Chris dostal tento nápad v apríli. O dva týždne neskôr už spolu so svojou ženou spustili projekt.

Photo by youtube

V súčasnej dobe pár využíva na tvorbu umelých končatín hlavne 3D tlačiareň. Spájajú sa s ľuďmi, ktorí o tieto zdravotné pomôcky majú záujem a vytvoria im ich na mieru. Keďže používajú materiály, ktoré sú vlastne zozbieraný oceánsky odpad, každá protetika stojí iba zhruba 45 dolárov. Od spustenia iniciatívy sa im podarilo vyprodukovať už 18 takýchto pomôcok, ktoré si našli svojich majiteľov.

Photo by youtube
Photo by youtube

„Projekt Million Waves spája dve neprijateľné globálne situácie a ponúka praktické a udržateľné riešenie,“ napísala webová stránka ich neziskovej organizácie. Chris a Laura teraz pracujú na tom, aby sa rozrástli aj komerčne, čo im pomôže produkovať v oveľa väčšom množstve.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.