Marihuana je vo väčšine krajín zakázaná a vnímaná ako droga s negatívnymi účinkami. Na druhej strane sa však už neraz ukázalo, že poskytuje aj mnoho výhod. Táto štúdia zas tvrdí, že dokáže pomôcť vojenským veteránom.

Údajne im dokáže pomôcť s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD). Príspevok s výsledkami štúdie bol publikovaný v časopise PLOS ONE. Štúdia bola vykonávaná v rámci štyroch skupín ľudí, ktorým boli podané dávky s rôznou úrovňou THC.

A práve tá skupina, ktorej bolo podané THC s najvyššou koncentráciou, preukázala najvyššiu úroveň zlepšenia stavu. Hlavný autor štúdie, doktor Marcel O. Bonn-Miller, povedal toto: „Bola to prvá štúdia, ktorou sa porovnával terapeutický potenciál THC pri liečbe PTSD.“

Odborníčka Mallory Loflin dodala: „Jedným z najväčších úspechov tejto štúdie je, že veteráni môžu užívať určité množstvo marihuany aspoň z krátkodobého hľadiska a nepreukážu sa u nich vedľajšie účinky“. Sú však potrebné ďalšie rozsiahle štúdie, najmä aby presne určili minimálne dávky THC potrebné na bezpečné liečenie pacientov.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.