Afrika možno nie je tou najzvyčajnejšou destináciou, avšak o to zaujímavejšou. Určite mnohí z vás snívajú o tom, že tam raz zavítajú a práve v tejto chvíli máte jedinečnú možnosť.

marrakesh fotografia
Foto od jodastephen

Práve v týchto dňoch si môžete zaobstarať skvelé spiatočné letenky do Marakéša priamo z Bratislavy len za cenu 48€! Poletíte írskou nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný januárový termín od 8.1. – 18.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo v Maroku?

– Marakéš je bezpečné, ale aj divoké africké mesto. Určite sa choďte pozrieť na Námestie mŕtvych a jeho večerný trh. Stretnete tam najmä pouličných umelcov, ale aj stánky so všetkým možným aj nemožným. Môžete sa napr. aj odfotografovať s kobrou či opicou.

– Zaujímavé sú aj záhrady Jardin Majorelle, ktoré navrhoval známy Yves Saint Laurent. Tieto záhrady sú snom pre každého botanika, pretože tam rastie naozaj všetko.

marrakesh fotografia
Foto od El Mostrito

– Maroko je jedným z tých štátov v severnej Afrike, ktorý obľubujú európski turisti stále viac. V porovnaní s európskymi krajinami je to ako iný svet. Každý deň tam môžete objavovať niečo divoké a cudzie.

– Maroko je pre turistov veľmi dobrou destináciou, pretože služby sú tam poskytované na veľmi slušnej úrovni a nájdete tam výborné turistické zázemie.

– Navyše mesto, kde priletíte – Marakéš, je od roku 1985 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, takže o zaujímavé miesta a pamiatky núdzu mať určite nebudete.

marrakesh fotografia
Foto od nguy1

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.