Španielsko je známe tým že sa tam konajú kontroverzné býčie zápasy, ktoré mnohí kritizujú. A podobná vlna kritiky sa najnovšie vzniesla aj na matadora po tom, ako utrel krvavé slzy zranenému býkovi predtým, ako ho zavraždil.

39-ročný Morante de la Puebla sa zúčastnil týchto nie veľmi slávnych býčich zápasov v aréne Real Maestranza v meste Sevilla, kde sa aj tento incident odohral. Zábery z podujatia boli zdieľané takmer všade a videlo ich takmer 2,5 milióna ľudí po celom svete. Väčšina z nich odsúdila matadora za tento čin.

Foto od youtube

Silvia Barquero Nogales, riaditeľka španielskej organizácie pre ochranu zvierat k danému incidentu povedala: „Len zlomyseľná a zvrhlá myseľ môže mučiť zviera, nechať mu tiecť krv až po nohách a potom si tým ako keby utrieť tvár. Matador sa tým len snažil zakryť svoj nedostatok empatie. Býčie zápasy je potrebné zrušiť!“ Fanúšikovia týchto podujatí si však matadora zastali a hovorili, že zotretím krvi len ukázal zvieraťu úctu.

Býčie zápasy sú v Španielsku stále veľmi spornou a často diskutovanou témou. Existuje niekoľko výziev, za ktorými stoja aj mnohí ľudia a apelujú na to, aby boli zakázané. Iní zas trvajú na tom, že sú jednoducho súčasťou tradície a celej španielskej kultúry. Bez ohľadu na to, na ktorej strane stojíte, je každému jasné, že ide o extrémne nebezpečný šport. 

V minulom roku sa odohral veľmi nepríjemný incident, kedy bol francúzsky toreador Sebastian Castella počas podujatia v budove Las Ventas v španielskom Madride zasiahnutý býkom. Býk ho poslal k zemi, dupal po ňom a niekoľkokrát ho rohami vyhodil do vzduchu. Castellovi sa podarilo býkovi zakryť hlavu, zatiaľ čo ho ostatní matadori odohnali. Neskôr sa toreádor do arény vrátil a býka zabil. Jeho rohy boli následnej prezentované ako trofej. Nuž, nech si každý na to urobí vlastný názor.

Celú situáciu si môžete pozrieť aj na tomto videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.