Čaj alebo káva? Otázka podobná ako „byť alebo nebyť“. Obidve nápoje sú mimoriadne populárne v rámci celého sveta. Líšia sa však títo ľudia napríklad aj niečim iným ako chuťou či svojimi preferenciami? Pokúsime sa vám na to teraz odpovedať.

Extroverti zväčša preferujú čaj

Podľa výsledkov viacerých prieskumov sa dospelo k záveru, že extroverti sú zväčša milovníkmi čaju a introverti obľubujú viac kávu. Prieskumy ukázali, že extrovertom káva pomáha vydať lepší výkon a introvertom sa zas pracuje lepšie bez kofeínu.

Milovníci kávy viac riskujú

Táto štúdia zároveň odhalila, že konzumácia kávy je spojená s hľadaním senzácie, impulzívnosťou a náchylnosťou k riskovaniu. To znamená, že milovníci tohto nápoja si častejšie užívajú aktivity ako extrémne športy a viac túžia po nových zážitkoch. 

Milovníci čaju spia lepšie 

Keďže káva sa považuje za životabudič, tak je pravdou, že tí, ktorí ju nepijú, spia zväčša lepšie. A teda tí, ktorí kávu obľubujú, sú náchylnejší na problémy so spánkom.

Milovníci čaju majú radi sladké

Podľa prieskumu u ľudí, ktorí pijú čaj, je zaznamenaná vyššia pravdepodobnosť, že si do nápoja pridávajú cukor, narozdiel od tých, ktorí pijú kávu.

Kávopiči majú radi psíkov 

Zaujímavé je tiež to, že tí, ktorí majú radi kávu, tak preferujú vo vlastnom živote psov. A tí, ktorí obľubujú čaj, tak tí zas majú radšej, resp. uprednostňujú mačky.

Milovníci čaju sú kreatívnejší 

Čaj údajne pomáha ľuďom s ich kreativitou a umožňuje im prichádzať s novými nápadmi. Avšak, káva zas spôsobuje to, že schopnosti riešiť problémy môžu byť ostrejšie.

Milovníci kávy sú viac vystresovaní, ale menej depresívni

Štúdiou sa dokázalo, že čím viac povinnosti majú študenti počas semestra, tým viac kávy skonzumujú. Vzhľadom na to, že kofeín je stimulujúca látka, tak to nie je náhoda. Ak však pijete kávu, má to aj ďalšiu výhodu a tou je, že úroveň depresie je o 32% nižšia.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.