Človek, ktorý nemá veľa peňazí a musí sám uživiť rodinu, zväčša nemyslí ešte na pomoc iným ľuďom. Avšak existujú ľudia, ktorí sú neuveriteľní aj napriek tomu, že sú v ťaživej situácii. Anna Hofsetter je slobodná matka, ktorá musí chodiť do 3 rôznych prác, aby uživila svoje dve deti. Aj napriek tomu, že peniaze si zarába ťažkou prácou, podarilo sa jej vymyslieť spôsob, ako pomôcť nie len svojím, ale aj iným deťom. Pomohla financovať náročný projekt, pomohla sumou 1 000 dolárov. 

100 dolars  fotografia
Photo by PublicDomainPictures

Anna v jeden večer pracovala v hoteli Nashville v Indiane, ako barmanka. Do tohto podniku prišiel starší pár, ktorý oslavoval výročie svadby. Práve Anna ich obsluhovala. Začala sa s párom rozprávať a zistila, že sa pred 7 rokmi zosobášili práve v tomto hoteli. Anna vyrozprávala páru aj svoj príbeh a povedala im, ako tvrdo musela pracovať, aby sa konečne stretla so svojimi deťmi.

Napokon, keď pár dojedol, zaplatil svoj šek v hodnote 32,40 USD. Keď žena zbadala, že jej nechali sprepitné 1000 dolárov, ostala šokovaná. Pri tejto položke stal nápis: „Kúpte niečo deťom.“ Anna si pamätá, že im povedala iba: „Ďakujem, nemáte tušenie, čo to pre mňa znamená.“ Napriek tomu, že pôvodne plánovala využiť peniaze na darčeky a potrebné veci, nakoniec sa rozhodla inak. Stretla sa s Clarou Stanley – prezidentkou združenia pre pomoc mládeži a svoje rozhodnutie zmenila.

Clara s pomocou iných ľudí zhromažďovala dary, ktoré im mali pomôcť zaplatiť miestny skate park a park pre mádež. Anna vedela, že ak venuje na stavbu tohto parku tisíc dolárov, nepomôže tak zafinancovať darček len pre svoje deti, ale bude to aj dar, ktorý bude roky slúžiť stovkám ďalších mladých ľudí.

„Brown County chýba zdravé a výborné miesto, kde by mohli deti a mládež chodiť a zmysluplne tráviť svoj voľný čas,“ vysvetlila Clara. „Viem, že Anna opracuje strašne veľa hodín, keďže je slobodná matka. Aj preto je 1 000 dolárov naozaj veľká položka. “

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.