Žena v Austrálii porodila dcérku, ktorú nazvala sumo zápasníkom. Pýtate sa prečo? Nuž, toto malé statné dievčatko vážilo pri narodení neuveriteľných 5,88 kilogramov! Tak tomuto sa povie malý valibuk. Veď si len zoberte, že niektoré deti vážia pri narodení okolo 3 kilogramov a toto dievčatko váži ešte raz toľko.

Foto od youtube

Emma Millar minulý týždeň porodila dievčatko, ktorému dala meno Remi Frances Millar. Sama tvrdila, že ona a jej partner Daniel síce očakávali veľké dieťa, ale nie až takéto. Malá Remi však bola vyňatá z maminho bruška núdzovým cisárskym rezom. A čo viac, toto nie je ich jediné dieťa, ktoré vážilo cez 5 kilogramov. Aj ich dvojročná dcéra Willow vážila 5,5 kg, zatiaľ čo syn Ace vážil už menej, presnejšie 3,8 kg. Pre porovnanie, priemerná hmotnosť novorodencov v Austrálii je 3,3 kg. Matka Emma sa vyjadrila takto: „Je ako mini sumo zápasník. Očakávala som, že budem mať väčšie dieťa, ale nie až také veľké. V 35. týždni ultrazvuk odhalil, že malá ma 4 kg, no už sme akosi neočakávali, žeby ešte vyrástla o takmer 2 kilogramy.“

Šťastná matka dodala, že jej deti Remi milujú a všetci sa tešia z toho, že je zdravá a spokojná. Rodičia jej však museli zaobstarať nové oblečenie, pretože to, ktoré kúpili ešte pred pôrodom jej bolo malé. Otec Daniel prezradil, že keď sa s ňou prechádzal po nemocnici, tak ľudia sa pri nich zastavovali a kládli rôzne otázky. Je to skrátka také „malé“ okrúhle bábätko, ktoré zaujme oko každého. „Keď som sa s ňou prechádzal, vždy okolo nás stál dav ľudí – pôrodné asistentky, rodičia iných detí i návštevníci, ktorí sa pýtali na jej veľkosť, pretože je omnoho väčšia ako všetci ostatní novorodenci,“ povedal otec dcérky. Nuž, najdôležitejšie je, že je zdravá a prospieva.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.