Gemma Copeland je horlivá cestovateľka a nechcela ukončiť svoje cesty len preto, že porodila dieťa. Jej cieľom bolo dosiahnuť aj to, aby syn začal skúmať svet už od útleho veku. Gemma a jej partner ho jedného vzali do Viedne. Matka však nečakala, že táto cesta zmení jej vnímanie sveta. A to všetko vďaka empatickému orangutánovi, ktorý si počas veľmi intímneho momentu sadol ku Gemme a jej dieťaťu, aby krásny okamih zdieľal s nimi.

Počas návštevy zoologickej záhrady Schönbrunn začal mať chlapček hlad. Jeho matka sa tak posadila ku klietke orangutána, aby nadojčila svoje dieťa. „Moje dojčiace skúsenosti na verejnosti boli rozmanité, niektorí ľudia vyzerali zvedavo, iným to nevadilo, no našli sa aj ľudia so zvláštnymi či negatívnymi reakciami,“ uviedla Gemma. „Raz som bola požiadaná, aby som zakryla môjho malého chlapca počas dojčenia. Opýtala som sa daného človeka, či by radšej nechcel zakryť svoju plytkú myseľ,“ dodala.

Našťastie ľudia tentokrát ocenili krásu dojčenia na verejnosti. A pravdepodobne by ste nenašli vhodnejšie miesto pre niečo také, ako je zoo Schönbrunn. Bola založená v roku 1752 a je najstaršou nepretržite prevádzkovanou zoologickou záhradou na svete. Svoj hlavný účel vidia v ochrane druhov a všeobecnej ochrany prírody. Zachované štruktúry barokovej éry, ktoré boli v posledných rokoch doplnené prvkami modernej architektúry, vytvárajú jedinečnú atmosféru. „Pri hľadaní našej cesty som nemala vybranú žiadnu destináciu,“ povedala žena. Napokon sa rozhodla pre Viedeň.

Príbeh matky a jej dieťaťa zasiahol takmer 5 miliónov ľudí! „Dostala som príležitosť pokúsiť sa niečo zmeniť. Rada by som získala peniaze na záchranu, rehabilitáciu a prepustenie orangutana do voľnej prírody,“ uviedla. Je zaujímavé, že tieto veľké stvorenia zdieľajú až 96,4% našich génov a sú vysoko inteligentnými tvormi.

Orangutani boli intenzívne študovaní pre svoje pokročilé schopnosti učiť sa a výskum naznačuje, že v ich populáciách dokonca môžu existovať odlišné kultúry. V súčasnosti sú všetky tri druhy orangutanov kriticky ohrozené. Žiaľ, ľudské činy sú zodpovedné za prudký pokles ich populácie. Medzi hrozby pre voľne žijúce orangutany patrí pytliactvo, ničenie biotopu spôsobené pestovaním palmového oleja a nelegálny obchod so zvieratami.
„Aj napriek všetkým moderným pokrokom mi tento okamih dokázal, že hoci druhy sú od seba oddelené, sme si stále rovnakí,“ povedala matka. „Všetci sme si rovní. Starostlivosť o naše deti je prvoradá, bez ohľadu na rasu, pohlavie a dokonca aj druhy. V tom okamihu sme boli zjednotení,“ dodala.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.