Matka z Floridy zarobila takmer 20 000 dolárov za predaj svojho materského mlieka. Julia Dennis porodila dieťa ešte v auguste v roku 2019. Potom, čo dieťatko dovŕšilo šesť mesiacov a už materské mlieko prestalo piť, tak 32-ročná žena prišla s nápadom predávať svoje materské mlieko.

Učiteľka na základnej škole určila cenu mlieka na 90 centov za necelých 30ml. Niektorí ľudia však ženu kritizujú za takéto obchodovanie. Dvojnásobná matka však vysvetlila: „Mám dobré mlieko, takže môže byť ďalej použité. Nerobím to len pre peniaze, ale je pravda, že to pre mňa a moju rodinu stojí za to. Dostávam kritiku od ľudí, ktorí si myslia, že by som to mala robiť zadarmo. Avšak, pravdou je, že denne trávim hodiny doslova pripojená k odsávačke, čo mi zaberie určitý čas.“

Prirodzene, Julia musí pri manipulácii s mliekom dodržiavať prísne preventívne opatrenia, aby medzi každým odsávaním udržala svoje prsia čisté a zabezpečila bezpečnosť mlieka. „Vyžaduje si to veľa práce, no ja to robím z lásky,“ uviedla. Žena dodala, že si nevie predstaviť ísť do obchodu a dostať tam niečo zadarmo. Aj preto ju zaráža, že niektorí ľudia od nej očakávajú, že by mala dávať svoje materské mlieko zadarmo. Navyše, prirodzené materské mlieko je oveľa výživnejšie, kvalitnejšie a tiež nákladnejšie z rôznych hľadísk ako umelé mlieko.

„Dokonca aj keď účtujem necelý dolár za 30 ml mlieka, tak dostanem zaplatenú nižšiu ako minimálnu mzdu, keď si spočítate všetok čas, ktorý pritom strávim. Musíte ešte k nákladom pripočítať výmenu dielov pumpy každých šesť až osem týždňov, náklady na vrecká, na sterilizáciu a štyri rôzne pumpy, ktoré používam,“ dodala na záver. Julia každý mesiac napumpuje skutočne množstvo mlieka. Udržuje ho v bezpečí v mrazničke predtým, ako ho odošle matkám po celej krajine. „Prvých asi šesť mesiacov som tento príjem používala iba na platenie účtov a na domácnosť,“ uviedla.

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.