15-ročná Sydney Raley sa po víkendovej popoludňajšej zmene stala hrdinkou. Toto mladé dievča pracuje v McDonalde približne sedem mesiacov a ako uviedla, bolo to spočiatku len ďalšia rutinná víkendová zmena.

Zdroj: Youtube

Veci však zrazu nabrali dramatický spád a obyčajná pracovná služba sa zmenila na záchrannú akciu. Sydney si zrazu všimla ženu, ktorá sa dusila jedlom, a preto neváhala, vyskočila z okna, aby žene pomohla. 

Sydney ako 11-ročná absolvovala kurz, kde sa naučila Heimlichov manéver, a preto vedela hneď, čo treba spraviť. Keďže na prvý pokus manéver nevyšiel, požiadala okoloidúceho o pomoc. „Spoločnými silami sa nám úspešne podarilo vytlačiť jedlo z jej hrdla,“ vyjadrila sa Sydney. 

Zdroj: Youtube

Žena bola po vyslobodení kuracej nugetky z krku stále v šoku. Na miesto činu sa dostavila aj polícia. Za to, že Sydney urobila dobré meno spoločnosti a mestu, v ktorom žije, dostala od policajtov 100 dolárov. Aj zamestnávateľ tohto mladého 15-ročného dievčaťa si uvedomil, aký bol tento čin dôležitý. „Sme neuveriteľne hrdí na Sydney za to, že pomohla jednému z našich vážených zákazníkov,“ dodal na záver zamestnávateľ. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.