Dvoch medveďov zachránili po tom, čo strávili 17 rokov v klietkach, ktoré sa nachádzali v  suteréne bez prirodzeného svetla. Išlo o samca a samicu, pričom obaja boli držaní na nelegálne účely.

Tieto zvieratá sú vo Vietname cenené kvôli ich žlči, ktorá sa využíva v ázijskej tradičnej medicíne. Práve z tohto dôvodu boli medvede držané v klietkach. Niektorí im žlč odoberajú až po ich smrti, no iní to robia veľmi bolestivými metódami zaživa a toto je ten prípad.

Predpokladá sa, že samec Xuan bol v suteréne pod obchodom od roku 2004, teda už od doby, kedy bol malým mláďatkom. To, ako dlho tam bola samica Mo však nie je známe. Zvieratá sa podarilo zachrániť vďaka organizácii Four Paws.

Medvede žili v hrozných podmienkach, boli v úplnej tme bez prístupu svetla, čerstvého vzduchu a v špinavých klietkach. Navyše ich kŕmili takmer výlučne zhnitým ovocím a tak, aby ich iba nejakým spôsobom udržali na žive.

Po záchrane medvede ošetrili a previezli do útočiska pre tieto tvory. Samec aj samica majú zdravotné problémy a čaká ich dlhá cesta, aby sa z nich zotavili. V útočisku sa nachádza až 40 medveďov, ktoré taktiež zachránili od obchodníkov so žlčou.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.