Rodinka medveďov čiernych dala jasne najavo, že ľudia nie sú jediní, ktorí sa radi ochladzujú počas horúcich dní pri vode. A čo viac, medvedica sa spolu so svojimi mláďatkami zabávala spoločne s ľuďmi v Kalifornskom jazere. 

Keďže teploty v oblasti jazera Tahoe dosahovali až 30 stupňov Celzia, medveďom je v ich kožuchu veľmi horúco a aj oni sa potrebujú schladiť. Ako najlepšie miesto si napokon zvolili jazero aj napriek tomu, že sa pri ňom v tom čase nachádzalo množstvo ľudí. Medvedicu a jej tri mláďatká zachytila pri incidente kamera.

Medvedej rodine sa pri jazere veľmi zapáčilo, keďže počas dňa sa tam objavovali opakovane. Medvedica sa dostala do menšej potýčky s prítomným zlatým retrívrom, no našťastie sa nikomu nič nestalo. Starostlivá matka sa však o svoje deti postarala tak, že vzala ľuďom jedlo, ktoré tam mali pripravené na piknik a odniesla ho do lesa. Po tom, čo sa najedli, sa opäť vrátili do vody. 

Ohromení ľudia sa iba prizerali celej situácii a sami boli veľmi prekvapení. V poslednej dobe sa v oblasti rozšíril počet čiernych medveďov a odhaduje sa, že v tamojších lesoch ich žije približne 35 000. A aj keď táto samica nespôsobila žiadne škody, tak miestny šerif ľudí varoval, že môžu byť veľmi nebezpečné. „Sme na ich území. Nekŕmte ich, nelákajte, neprovokujte a nepribližujte sa k ním. Skrátka rešpektujte ich priestor,“ povedal šerif.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.