Miroslav Žbirka bol legendárnym spevákom, skladateľom a textárom. 10. novembra, v stredu podvečer však zastihla všetkých smutná a nečakaná správa, že Meky Žbirka odišiel vo veku 69 rokov do hudobného neba. Túto informáciu potvrdil jeho PR manažér Rado Mešša. 

Zdroj: wikimedia

Správy o mojej smrti sú pravdivé, to by povedal Meky, keby žil, píše sa na sociálnych sieťach speváka. „Je to pre slovenskú hudobnú scénu obrovská strata, ale zostáva nám po ňom množstvo skvelých skladieb, ktoré nám ho budú navždy pripomínať,“ uviedol Mešša. Veď ako by sa dalo zabudnúť na piesne ako Atlantída, 22 dní, Biely kvet či V slepých uličkách? 

Spevák odkázal ešte v októbri na sociálnej sieti, že je v nemocnici. V príspevku napísal, že ho dostihol „nejaký zákerný bacil“. Na sociálnej sieti zverejnil aj fotografiu z nemocničnej izby a svojim fanúšikom vtedy odkázal, aby mu posielali energiu, pretože ju bude potrebovať.

Mekyho manažér uviedol, že spevák bol hospitalizovaný so zápalom pľúc, ktorý všetko skomplikoval. „Je to veľmi nečakané, prekvapujúce a šokujúce. Mal množstvo plánov – koncerty, nahrávanie albumov, skladanie nových pesničiek,“ dodal Rado Mešša. 

Smrť speváka je obrovskou ranou pre celé Slovensko. Kolegovia a známe osobnosti mu posielajú do neba dojemné odkazy. 

ZDROJ

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.