Astrofotograf z Kalifornie Andrew McCarthy zmenil obraz mesačného povrchu tak, aby zvýraznil veci, ktoré ľudské oko nevidí. „Ľudské očí sú v skutku úžasné, no niekedy je super vidieť ako by mohli veci vyzerať s nadľudským zrakom,“ povedal Andrew.

Foto od Instagram

Vysvetlil, že svetlejšie časti, ktoré môžete vidieť na tejto fotografií sú miesta, kde kedysi Mesiacom pretekala roztavená hornina, teda láva. „Farby sú skutočné a predstavujú skrytú geologickú históriu povrchu mesiaca,“ povedal Andrew. To, ako tento chlapík znázorňuje Mesiac či Zem sa oplatí vidieť.

Foto od Instagram

Nižšie si pozrite ďalšie zábery:

 

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.