Opustené miesta sú zvyčajne zaujímavé tým, že sa okolo nich vznáša čosi veľké a záhadne. Aj keď na nich nič zvláštne nemusí byť, tak už len tá atmosféra je zaujímavá. Možno sú niektorí skeptickí a myslia si, že nič také, čo by ich na takéto miesto privolalo nenájdu, no v drvivej väčšine je opak pravdou. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Miesta, kde to kedysi žilo a dnes tam nenájdete živú dušu, tak také si zväčša berie príroda späť a často na ne ľudia zabúdajú. To isté sa stalo aj s opustenou časťou cesty 61 v Pensylvánii. Cesta zvaná Graffiti Highway sa považuje za akúsi strašidelné miesto s pestrou históriou. Leží cca 2 hodiny cesty od Philadelphie a jej história je naozaj pestrá. Všetko sa začalo meniť v roku 1962, kedy postupne zanikalo mesto, do ktorého táto cesta vedie.

Mestskí predstavitelia mesta Centralia sa totiž jedného dňa rozhodli, že spália nadbytoční odpad. Požiar zo skládky však zasiahol uhoľnú žilu pod mestom a spôsobil požiare, ktoré pomaly, ale isto viedli k zániku mesta. Oheň sa totiž stále šíril a tamojšia vláda sa rozhodla v polovici 80. rokoch presídliť obyvateľstvo. Domy sa začali búrať a z kedysi prosperujúceho mesta sa stalo mesto duchov. Iba hŕstka ľudí si však bola vedomá toho, že toto „večne horiace mesto“ stále existuje. Verejnosti sa pripomenulo po vydaní filmu „Silent Hill“ v roku 2006. S rastúcou popularitou tohto miesta sa zrýchlilo aj množstvo graffiti na opustenej časti trasy 61. Cestu tak postupne pokryli ľudia svojimi odkazmi a preto ju označili Graffiti Highway. Od začiatku 90. rokoch je z Centralie mesto duchov.

 

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.