galapagos islands fotografia
https://pixabay.com/en/galapagos-island-ecuador-2451090/

Mexická vláda sa rozhodla vytvoriť v Tichom oceáne podvodnú prírodnú rezerváciu o veľkosti štátu Illinois. Ide o zatiaľ najväčší podvodný park v celej Severnej Amerike, ktorý slúži k ochrane obrovských raj, delfínov, korytnačiek a desiatky ďalších ohrozených druhov.

Prezident Mexika – Enrique Pena Nieto oficiálne prehlásil Revillagigedo Archipelago (skupina ostrovov patriaca k Mexiku) za národný park.

4 ostrovy vulkanického pôvodu, ktoré ju tvoria, spolu s oceánom navôkol, sú domovom pre stovky vzácnych zvierat a rastlín ako napríklad aj raje, veľryby, korytnačky, jaštery a rôzne vtáky, ktoré tam migrujú.

Toto súostrovie sa zvykne volať aj Galapágy Severnej Ameriky. S rozlohou približne 150 000 štvorcových kilometrov je perfektným miestom pre množenie sa týchto ohrozených druhov.

Keďže územie vyhlásili za národný park, všetky rybárske aktivity v tejto oblasti ako aj výstavba Hotelov bude zastavená a prísne sledovaná Ministerstvom životného prostredia.

Výstavba tohto parku má za úlohu pomôcť ohrozeným druhom zotaviť sa z neustáleho výlovu. Svetový fond na ochranu prírody (WWF) ako aj britský miliardár Richard Branson tento krok ohodnotili veľmi kladne a chvália ich zaň.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.