Michal Šimečka (PS/RE) sa stal prvým slovenským podpredsedom Európskeho parlamentu (EP). V Štrasburgu pri dnešnej voľbe získal 494 hlasov. Šimečka o tom informoval v tlačovej správe.

zdroj: facebook

Europoslanec svoje víťazstvo označil za úspech pre Slovensko a dodal, že si váži dôveru poslancov EP z celej Európy. „Prvýkrát sme získali takúto vysokú funkciu v EP, a mňa teší, že hlas Slovenska v európskej politike bude aj vďaka mojej práci opäť o niečo silnejší,“ povedal. Doplnil, že cestou k prosperite Slovenska je odbornosť, poctivá robota a spolupráca s partnermi.

Šimečka zdôraznil, že napriek svojej novej funkcii bude aj naďalej aktívny aj v domácej politike. „V kampani pred víťaznými eurovoľbami v roku 2019 som sľúbil, že budem nielen hlasom Slovenska v Bruseli, ale že budem tiež prinášať európske témy na Slovensko a bojovať tu doma za záujmy našich občanov. V tomto duchu vykonávam celý svoj mandát,“ zdôraznil.

Poslanci EP si dnes zvolili aj svojho nového predsedu na dvojročné funkčné obdobie. Tejto funkcie sa ujala Roberta Metsolová z Malty. Tá chce, aby sa stal zákonodarný zbor pod jej vedením silnejším hráčom na európskej scéne. EP nemal predsedu od minulého utorka, keď skonal Talian David Sassoli.

zdroj: SITA

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.