Odtlačok prsta veľkého Michelangela bol objavený na zadku 500 rokov starej sochy z vosku, aspoň to si myslia odborníci. Tento známy taliansky sochár je dodnes považovaný za jedného z najväčších umelcov a preslávil sa najmä vytvorením fresiek na strope Sixtínskej kaplnky. 

Foto od Facebook

Ešte predtým vytvoril voskovú figurínu známu ako Otrok, ktorá sa aktuálne nachádza v múzeu s názvom Victoria and Albert v Londýne. Pôvodne mala byť súčasťou väčšieho súsošia baziliky svätého Petra vo Vatikáne, no nikdy nebola dokončená. Nuž a teraz sa podarilo objaviť niečo, čo zostávalo dlhé roky neobjavené. 

Kurátori objavili odtlačok prsta na zadku tejto sochy a predpokladá sa, že patrí práve tomuto velikánovi. „Je to veľmi vzrušujúce, že jeden z Michelangelových odtlačkov mohol prežiť vo voskovej soche. Takéto známky naznačujú fyzickú prítomnosť tvorivého procesu umelca,“ povedal jeden z kurátorov múzea. 

Zvláštny bol spôsob, akým došli k tomuto objavu. Stalo sa to potom, čo sochu premiestňovali z chladnejšieho skladovacieho priestoru. „Odtlačok prsta by znamenal priame spojenie s umelcom,“ povedala Peta Motture, ktorá je hlavnou kurátorkou. Bola by to neuveriteľne vzácna vec, pretože sochár pred svojou smrťou zničil množstvo svojich voskových modelov, ako aj kresieb a iných diel. Niektorí si myslia, že to urobil preto, aby zabránil plagiátorstvu a zachoval myšlienku svojho jedinečného umenia. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.