Michiganská univerzita je prvou na svete, ktorá ponúka štipendium určené na študovanie takzvanej kanabisovej chémie. Je to reakcia na to, že nedávno sa v 15 amerických štátoch zlegalizovalo užívanie marihuany.

Foto od Wikimedia

Laboratórium určené na testovanie marihuany teraz ponúka študentom ročné štipendium vo výške 1 000 eur. Počas štúdia sa študenti zamerajú na kvantitatívnu analýzu zlúčenín a kontaminantov súvisiacich s kanabisom, a to vrátane THC, CBD a ďalších.

Doktor Steven Johnson, dekan univerzity uviedol, že týmto krokom sa pokračuje v trendových smeroch novej životne dôležitej oblasti. „Financovaním štipendia spoločnosť Steadfast Labs opäť demonštruje svoj záväzok podporovať budúcich chemikov, ktorí zaistia verejnú bezpečnosť v oblasti kanabisu,“ povedal doktor.

Foto od Wikimedia

V tomto jedinečnom programe budú teda študenti manipulovať a analyzovať skutočný rastlinný materiál konope. Absolventi budú v prvom rade chemici vyškolení v priemyselných štandardoch analýzy kanabisu.

Generálny riaditeľ spoločnosti Steadfast Labs povedal toto: „Je našim veľkým potešením, že môžeme poskytnúť toto bezprecedentné štipendium pre špičkový program v inovatívnom priemysle“. Univerzita dokonca odhaduje, že vzhľadom na rastúce odvetvie kanabisu bude do roku 2022 vytvorených viac ako pol milióna pracovných miest.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.