Softvérová spoločnosť Microsoft kupuje za 68,7 miliardy dolárov americkú firmu Activision Blizzard, ktorá sa zaoberá vývojom, obchodom a distribúciou počítačových hier a videohier. Transakcia, ktorá sa celá uskutoční v hotovosti, zmení Microsoft na jednu z najväčších svetových firiem v oblasti videohier a pomôže mu konkurovať takým technologickým rivalom, ako je Meta vlastniaca Facebook, vo vytváraní virtuálnych svetov pre prácu a hry.

zdroj: wikimedia

Ak dohodu o prevzatí v nadchádzajúcich mesiacoch schvália regulátori v USA a Európe, išlo by o jednu z najdrahších akvizícií v histórii technologického sektora. Trh vyhodnotil správu o akvizícii za prínos pre firmu Activision Blizzard a hodnota jej akcií v úvode utorkového obchodovania stúpla o 27 percent.

activision blizzard photo
Photo by tarciltarcil

Vlani Microsoft vynaložil 7,5 miliardy dolárov na kúpu firmy ZeniMax Media, ktorá je materskou spoločnosťou tvorcu videohier Bethesda Softworks. Akvizícia firmy Activision Blizzard by sa podľa Microsoftu mala dokončiť v jeho účtovnom roku 2023, ktorý sa začne v júli.

Zdroj: SITA

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.