64-ročný Bill Gates je jedným z najbohatších mužov sveta a zároveň zakladateľom Microsoftu, čo určite viete. V spoločnosti teda pôsobil už od roku 1975, kedy ho spolu s Paulom Allenom založili. Všetko sa však mení a Bill spoločnosť nadobro opúšťa.

bill gates fotografia
Foto od OnInnovation

Je tiež známy pre svoju skvelú prácu v charitatívnej oblasti. Na charitu daroval už celé milióny a aj v tejto filantropickej činnosti mu patria popredné priečky. A pýtate sa prečo opustil spoločnosť? Práve kvôli charite, rozhodol sa totiž, že sa jej chce ešte viac a naplno venovať. Táto jeho charitatívna činnosť sa naplno rozbehla pred 10 rokmi, kedy sa začal vzdávať svojich manažérskych funkcií v spoločnosti. Už vtedy sa veľkou mierou podieľal v charitatívnej nadácii, ktorá nesie jeho meno a s ktorou mu veľmi pomáha aj manželka Melinda.

Jeho najnovšie rozhodnutie vedie k tomu, že sa napokon vzdal aj členstva v správnej rade Microsoftu. Na jeho čele ako výkonný riaditeľ a prezident je momentálne Američan Satya Nadella. Ten nahradil predchádzajúceho riaditeľa Steva Ballmera. Čoho sa však Steve nevzdal je funkcia poradcu. Už od roku 2014 pracuje ako technologický poradca súčasného riaditeľa Nadella a údajne to tak bude aj naďalej.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.