Spoločnosť Microsoft pracuje na novej platforme, ktorá sa bude zaoberať virtuálnou realitou. Jedincovi to už teraz umožňuje zúčastniť sa akéhokoľvek stretnutia aj z iného konca sveta, a to takmer tak, akoby tam bol osobne. Pýtate sa ako? Nuž, všetko to zabezpečia hologramy.

Komunikačnú platformu pre virtuálnu realitu nazvali Microsoft Mersh. Aktuálne je už táto technológia zavedená a plne funkčná. Účastníci konferencií a rôznych udalostí sa ich môžu účastniť priamo zo svojich obývačiek. Podľa spoločnosti systém Mesh umožňuje ľuďom zúčastniť sa na rôznych zážitkoch a pripojiť sa k ním môžu na akomkoľvek zariadení.

Alex Kipman, ktorý je technickým pracovníkom v spoločnosti Microsoft uviedol, že používateľom Mesh umožní mať pocit, že sú na rovnakom mieste. „Toto bol sen pre zmiešanú realitu, a to od samotného začiatku. Môžete sa skutočne cítiť tak, akoby ste boli na rovnakom mieste s niekým, kto zdieľa istý obsah alebo sa môžete teleportovať z rôznych zariadení a byť spolu aj keď spolu fyzicky nie ste,“ povedal Alex.

Microsoft uviedol, že ľudia sa budú spočiatku javiť ako avatari, pričom postupne sa zmenia na čo najrealistickejšie „ja“, na týchto vylepšeniach postupne pracujú.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.