Ste milovníkmi kávy a ešte k tomu aj vášniví cestovatelia? Tak v tomto prípade je tento článok pre vás ako stvorený. Pozrieme sa na niekoľko skvelých kaviarni, ktoré ocenil známy denník The telegraph. Káva je extrémne obľúbený nápoj, bez ktorého si mnohí ľudia nevedia predstaviť fungovať. Určite mi milovníci tohto nápoja dajú za pravdu ak napíšem, že ráno sa z domu bez kávy jednoducho ani nepohnú. A podobne je to aj na dovolenkách či výletoch, kde pri prechádzke mestom hľadáte nejaké dobre vyzerajúce kaviarne.

coffee fotografia
Photo by Myriams-Fotos

A práve teraz si posvietime na niekoľko z nich. Hodí sa vám to v prípade, že sa vydáte na cestu po niektorých z nasledujúcich krajín a nebudete vedieť, kam zájsť. Veď práve v kaviarni sa častokrát akoby na chvíľu zastaví čas. Ľudia tam čerpajú energiu, stretávajú sa so známymi či priateľmi a trávia spolu vzácny voľný čas.

 

Napr. v takom Taliansku sa zdá, akoby boli kaviarne veľmi energické a prúdilo to tam rovnako, ako v najväčšom mestskom ruchu – rýchla návšteva, krátka výmena informácii či rozhovor a rýchly odchod do práce alebo na iné miesto. V Turecku je to zas úplne inak. Kaviareň je miesto sociálne, kde sa naozaj spomalí život.

Kaviarne jednoducho nájdete v každom kúte sveta a všade to vyzerá úplne inak. No po reštauráciach, kde sa dá dobre najesť je zrejme práve toto miesto druhé najvyhľadávanejšie. Či už ide o pracovný pohovor, alebo iba obyčajné posedenie pri tomto návykovom nápoji, veľmi často zamierite za dobrou kávou.

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko vybraných európskych kaviarni, ktoré sa nemusíte báť navštíviť, práve naopak. Ich kvalitu určite okamžite oceníte. Pozrieme sa hlavne na také mestá, ktoré Slováci zvyknú navštevovať alebo v niektorých z nich aj bývajú. Či už s rebríčkom súhlasíte, alebo nie, ich kvalitu nemôže poprieť azda nik. Labužníci si tam prídu na svoje.

Najlepšie hodnotené európske kaviarne:

Café Américain, Amsterdam
Schwarzes Café, Berlín
Pastelaria-Padaria Sao Roque, Lisabon
Café Godot, Barcelona
Bar Italia, Londýn
Café Murillo, Madrid
Caffè Gambrinus, Neapol
Breizh Cafe, Paríž
Majestic, Porto
Café Montmartre, Praha
Caffè Colbert, Rím
Konditori Ritorno, Štokholm
Caffè Rosso, Benátky
Braunerhof, Viedeň

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.