Debutový román britskej spisovateľky Jessie Burtonovej s názvom Miniaturista vyšiel v roku 2014 a hneď si získal pozornosť odbornej i laickej verejnosti. Zaujímavý je už svojim zasadením do dobových reálií najbohatšieho mesta Európy 17. storočia – Amsterdamu, obdobím označovaným ako „Zlatý vek“.

Literárne dielo nenechal bez povšimnutia ani britský štáb pod vedením režiséra Guillema Moralesa a scénáristu Johna Brownlowa, ktorí na jeho motívy o tri roky neskôr natočili hraný seriál. Tento sa už čoskoro dostane na obrazovky nového kanálu Epic Drama spoločnosti Viasat World, a tak sa s ním budú môcť zoznámniť i slovenskí diváci.

Burtonovej sa podarilo zdanlivo jednoduchý dej a udalosti vyhrotiť do napínavého príbehu s vynikajúcim výsledkom.

Mladá Petronella (Nelly) Oortmanová plná nádejí a snov opúšťa pokojný vidiek a prichádza  do Amsterdamu, aby po boku svojho manžela – bohatého obchodníka Johannesa Brandta  začala nový život. Namiesto Johannesa sa ale stretáva s jeho chladnou sestrou Marinou a rýchlo si uvedomuje, že nič nie je také, ako si spočiatku vysnívala.

Nový manžel jej venuje nezvyčajný svadobný dar miniatúrnu repliku ich mestského domu, a práve tá je spúšťačom záhadných udalostí…

Tajomný autor miniatúrnych výtvorov – miniaturista – neustále Nelle posiela stále nové prvky , ktoré sú určené na zariadenie  jednotlivých miestností miniatúrnej verzie domu. Prostredníctvom nich  mladá žena  zisťuje zdrvujúcu  skutočnosť, a to že miniaturista vie o nej a jej rodine omnoho viac …

Napínavý trojdielny seriál Miniaturista s Alexom Hassellom a Anyou Taylor Joyovou v hlavných úlohách môžete sledovať od 31. marca o 21.00h na televíznej stanici  Epic Drama.

 

 

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.