31-ročná Lainey Molnar pochádza z Maďarska a práve je na misii posilňovať postavenie žien v spoločnosti, k čomu využíva svoj tvorivý prejav. Táto žena vytvára naozaj trefné komiksy, ktoré sa zameriavajú na úlohu žien v spoločnosti a na spôsob, akým nežnejšie pohlavie vníma, no nie je v tom ani zďaleka sama. 

Verím, že tlak na ženy vychádza tak z našej vlastnej komunity, ako aj z vonku, či už ide o rodinu, médiá alebo mužov,“ povedala Lainey.Je neuveriteľne ťažké zorientovať sa v ich očakávaniach a dosiahnuť míľniky, ktoré pre nás spoločnosť stanovila, ako napríklad udržiavať dokonalú postavu a tvar, byť matkou, ale aj ambicióznou, silnou, citlivou, sviežou ženou a zároveň s ladnosťou prijímať starnutie. Takto by som mohla pokojne pokračovať ďalej, no všetky sme z toho už tak unavené,“ dodala.

Dalo by sa povedať, že séria bola v príprave dlho. Žena pracuje v oblasti digitálneho obchodu. Zaoberá sa tiež tvorbou obsahu pre podniky vedené ženami, aby zosúladili svoje ciele so svojimi sociálnymi sieťami a uľahčili tak rast.Začala som svoju kariéru ako prvá blogerka v mojej krajine a takmer 8 rokov som viedla svoj blog. Súčasťou bol aj obchod s módou, napísala som sprievodcu pre silné ženy a písala som aj pre ženské časopisy,“ povedala Lainey.

Jej komiksy toho povedia veľmi veľa.

Prajem si, aby som vyzerala ako…

Niekto, kto nie je v poriadku – niekto, kto tiež nie je v poriadku

Mama ako 31-ročná – Ja ako 31-ročná

Žena tam, kde potrebuje v živote byť – taktiež žena tam, kde potrebuje v živote byť

Toto nepotrebuje komentár

Toľkí sa ma pýtate na moju rannú skrášľovaciu rutinu…žiadna však nie je

Expecto patronum

Ako sme vyzerali ako tínedžerky – ako vyzerajú dnešné tínedžerky

Moje telo v 20 rokoch po tom, čo som zjedla na raňajky 3 muffiny – moje telo v 30 po tom, čo som zjedla jednu lyžičku jogurtu na raňajky

To určite pozná každá žena

Nezblázniť sa je práve teraz tvoja jediná práca

Život, po ktorom som túžila – život, ktorý som zistila, že naozaj chcem

Usadená a úplná žena – taktiež usadená a úplná žena

Existujú priateľstvá, ktoré nezničí čas ani vzdialenosť

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.