Melody Hames dokonale kombinuje svoje dve vášne – lásku ku koňom a dizajnerské schopnosti. Dokáže totiž vystrihať koňom skutočne veľkolepé tvary. Všetci ju poznajú pod menom „Horse barber“ alebo „The Pony Pisacco“.

View this post on Instagram

🐺🐲🐺🐲🐺🐲🐺🐲🐺🐲🐺 Ok quick question for my fellow Game of Thrones fans! Episode 5 was brutal! Here goes…. IF Jon takes The Iron Throne, would he announce House Stark…. OR House Targaryian as his house and sigil??? Personally, i'd love to see the Starks name go forward!! Comments welcome below! ⬇️🤺 🐲🐺🐲🐺🐲🐺🐲🐺🐲🐺 #gameofthrones #got #housestark #housetargaryen #jonsnow #winterishere #finale #horsegrooming #horseclipping #creativegroomer #original #horsebarber #equestrianlife #thehorsebarber #hbo #wolfsigil #aryastark #cersi #theonionknight #tyrionlannister #sansastark #thehound #barberlife #barber #musterschur #pferdescheren #馬

A post shared by Melody Hames (@thehorsebarber) on

Melody je absolventka dizajnu a hneď po štúdiu si založila vlastnú firmu. Venuje sa skrášľovaniu koní. „Všetci majú pre mňa jedinečný význam,“ povedala. „Vždy som pôsobila v umení a dizajne, takže som rada, že sa tomu venujem aj naďalej.“ Táto nezvyčajná vášeň v nej prekvitala už od útleho veku. Jej milovaný maznáčik trpel Cushingsovou chorobou – čo znamená, že jeho srsť nezarastala správne a tak sa pokúšala niečo vymyslieť. Vyholila tak prvého koňa a ľuďom sa to veľmi zapáčilo. Majitelia koní ich k nej začali nosiť čoraz častejšie a ona sa s nimi dokázala skvele „vyhrať“. 

S touto prácou začala pred šiestimi rokmi, až ju nakoniec pozvala spoločnosť z Ameriky -Andis s tým, aby predviedla svoje zručnosti a vyškolila ostatných konských holičov. Po dvoch rokoch sa však Melody vrátila do Spojeného kráľovstva, kde pokračuje vo svojom vzdelávacom programe. „Bola to neuveriteľná cesta, je to ešte oveľa intenzívnejšie, než som si kedy myslela,“ povedala. „Chcem sa podeliť o svoje vedomosti a zdieľať toto krásne remeslo s ostatnými. Inšpirovať druhých je veľká časť toho, čo ma naozaj baví,“ dodala.

https://www.instagram.com/p/Bt1niDhB2tz/?utm_source=ig_web_copy_link

Melody zásobuje fotografiami sociálne siete, ktoré jej pomáhajú rozvíjať sa. Čím viac fotografií jej práce je zdieľaných online, tým viac narastá jej popularita. Minulý rok bola barberka alebo holička pozvaná, aby vytvorila dizajn na počesť stého výročia prímeria, uplynulo totiž 100 rokov od konca prvej svetovej vojny. „Týmto projektom som strávila asi šesť týždňov,“ povedala. Práca bola síce náročná, no všetci s ňou boli nadmieru spokojní.

Všetky zákazky vychádzajú z individuálnych požiadaviek ľudí, ktorí k nej so svojimi miláčikmi prichádzajú. Častokrát sú to aj veľmi zložité či zvláštne požiadavky. „Môže to znieť trochu zvláštne, ale jedna dievčina sa ma opýtala, či by som mohla na zadných končatinách jej kôňa znázorniť reťaze,“ prezradila. „Vtedy som si skutočne pomyslela, že ako to asi urobím? Bolo to zložité a prekvapilo ma to.“

Foto od Facebook

Niekedy dostáva otázky týkajúce sa bezpečnosti zvierat. Melody je však presvedčená, že jej práca je úplne bezpečná. Verí, že otázniky a nedôverčivosť okolo umeleckého strihania je spôsobená nedostatkom znalosti. „Veľa ľudí si v skutočnosti neuvedomuje, že aj kone, ktoré vidia v televízii, sú veľakrát oholené,“ reagovala na dostihy. Snaží sa takýmto ľuďom vysvetliť, že kone holia a strihajú už viac ako 100 rokov, aj keď sa predpokladá, že v skutočnosti to bolo ešte oveľa skôr.

Môžete si pozrieť aj krásne promo video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.