Mila Povoroznyuk z Ukrajiny, ktorá je pre svojich fanúšikov známa ako your_sunny_flowers, sa vzdala všetkých trendov modernej módy, aby nasledovala svoj vlastný štýl, vďaka ktorému vyzerá ako keby sa vrátila z 19. storočia. Každý deň sa oblieka od hlavy po päty do jedinečných šiat, čím absolútne vyniká v dave.

Pred 12 rokmi sa začala Mila viac zaujímať o históriu. Vtedy sa rozhodla, že začne šiť svoje vlastné oblečenie na rôzne príležitosti, inšpirovala sa stredovekými slávnosťami či plesmi z 18. a 19. storočia. Už asi dva roky nosí každý deň vintage oblečenie. „Prvým odevom v štýle 19. storočia, ktorý som začala nosiť v každodennom živote, bol modrý jesenný kabát. Bol vyrobený pred 8 rokmi. Prirodzene som začala vyberať harmonické veci, ktoré sa k nemu hodili. Môj šatník sa tak postupne rozrastal,“ povedal mladá žena.

Inšpiráciu nachádza na stránkach Pinterest, Google či v starých časopisoch so šatami z tej doby. Cenné je najmä to, že šaty si dokonca sama šije. Jej jedinečný štýl ju robí zdravo sebavedomou ženou a to je predsa to, na čom záleží. Aj keď sa Mila v uliciach často stretáva s divnými pohľadmi, tak zmysel pre štýl jej priniesol slávu na internete – na Instagrame má už 70 000 sledovateľov a jej krátke videá na TikToku majú milióny zhliadnutí.

Žena obdivuje najmä viktoriánsku módu, ale jej obľúbenou je tiež éra zo začiatku 20. storočia. Mila hovorí, že sa jej páči všetko oblečenie, ktoré vlastní, pretože si ho veľmi starostlivo vyberá. Život je však veľmi krátky na to, aby sme ho neprežili tak, ako si to prajeme a týmto heslom sa riadi aj táto dáma, ktorá je mimoriadne jedinečná.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.