Zatiaľ čo sa iní ľudia pri kreslení obrázkov na svoje vlastné telá spoliehajú na hennu alebo klasické tetovanie, tak táto tínedžerka si vytvára na tele kresby jednoducho tým, že sa dotkne pokožky. Pýtate sa ako je to možné? Dozviete sa.

Emma Aldenryd z Aarhusu v Dánsku má zriedkavú chorobu známu ako dermatografia, ktorá jej spôsobuje to, že jej pokožka po dotyku začervená a opuchne. Kedykoľvek keď má Emma zápal, tak využije príležitosť a na svoju pokožku vytvorí pomocou ceruzky vzory alebo slová. 18-ročná žena sa prvýkrát dozvedela o svojom netradičnom stave pred tromi rokmi, keď si jej kamarátka všimla, že má Emma nezvyčajne červené a opuchnuté ruky. Neskôr sa dozvedela, že jej dvaja bratranci majú rovnaký problém, ale okrem nich nikdy s týmto problémom nikoho iného nestretla, a tak vyhľadala lekára.

Hoci dermatografia spôsobuje Emme to, že ju koža svrbí, tak mladá žena sa ju naučila ignorovať a odmieta túto chorobu nechať negatívne ovplyvniť jej život. Dievčina sa dokonca začala baviť svojim stavom tým, že si kreslí na kožu spomínané obrázky alebo slová. Tieto jej výtvory zmiznú približne po 30 minútach. „Ľudia, ktorým som to ukázala, boli skutočne ohromení, najmä potom, čo sa pokúsili urobiť si to isté na vlastnej koži, ale samozrejme, že to nedokázali. Mnoho ľudí sa pýta, či to bolí, ale nebolí to,“ povedala Emma.

Dodala, že dostala aj rôzne prehnané reakcie, pričom niektorí ľudia si mysleli, že zomiera. Emme lekári predpísali lieky, no ona ich odmietla užívať, aby mohla pokračovať v kresbe na kožu, čo nie je práve najzodpovednejšie. Svoje výtvory zdieľa na Instagrame. „Snažím sa robiť veľa symbolov, ktorým všetci rozumejú, napríklad smajlíky alebo známe slová ako ahoj. Vzory robím ceruzkou, aby boli čiary ostrejšie. Keby ste ich spravili pomocou čohokoľvek iného, ​​výtvory by boli menej čitateľné, pretože by sa zväčšil opuch,“ dodala.

Podľa Healthline trpí touto chorobou približne iba 5% ľudí a je najbežnejšia u dospievajúcich jedincoch. Aj keď opuch zvyčajne ustúpi po 30 minútach, tak v niektorých prípadoch môže trvať aj jeden deň alebo dokonca dlhšie.

 

 

 

Zdroj

Foto: IG

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.