Šikovná žena zo Škótska prišla s najsladším spôsobom, ako si ľudia udržia zmysluplné spomienky na svojich blízkych, ktorí už bohužiaľ nie sú na tomto svete. Mary Macinnes vyrába posledných šesť rokov tzv. „Memory Bears“ z obľúbeného oblečenia nebohého človeka. Členovia rodiny si tento jej nápad veľmi rýchlo obľúbili a využívajú Maryne služby.

Táto šikovná žena študovala módu na Univerzite Herriot Watt v škótskom Edinburghu a tvrdí, že jej prvého spomienkového medvedíka vyrobila pre priateľku, keď mala iba 16 rokov. Ľudia ju veľmi rýchlo zaplavili žiadosťami, ale spočiatku ich vždy odmietla s tým, že sa chcela zamerať iba na svoje štúdium. Potom, čo sa jej medvede stali čoraz obľúbenejšími na sociálnych sieťach sa nakoniec rozhodla, že ich bude vyrábať na plný úväzok. Aj keď má iba 21 rokov, tak už vyrobila stovky medvedíkov. Jeden kus predáva za 65 dolárov a vyžaduje si 5 až 6 hodín plánovania a samotnej tvorby.

Mary vytvára tieto plyšáky tak, že obsahujú aj popol milovaného človeka alebo šperky. Na chrbty im prišíva vrecká, aby si tam príjemcovia mohli poskladať špeciálne listy či rôzne iné pamiatkové predmety. Medvedíky sa stali tak populárnymi, že v súčasnosti vedie Mary mesačný čakací zoznam. Aj keď práca s takýmito citlivými materiálmi nemusí byť vždy najjednoduchšou, tak ich tvorkyňa tvrdí, že jej tvorba je nekonečne obohacujúca. „Veľmi sa teším na stretnutia so svojimi zákazníkmi, keď si už berú hotové medvedíky. 80% z nich sa rozplače. Myslím si, že je to preto, že odevy slúžia ako smutné pripomenutia minulosti, je to skoro ako keby do nich niekto vdýchol nový život,“ povedala Mary.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.