Všetci máme svoje záľuby. Niekto miluje šport, iný napr. hudbu. No tento 21-ročný muž sa v týchto dňoch stal prvým človekom, ktorý cestoval po celom svete na jednokolesovom bicykli. A čo viac, počas jeho cesty sa mu podarilo vyzbierať tisíce dolárov pre charitu. V priebehu posledných 40 mesiacov prešiel Ed Pratt viac ako 33 000 kilometrov.

Photo by youtube
Photo by boredpanda

Počas jeho cesty zarobil viac ako 393 000 dolárov pre školu, ktorá poskytuje školské potreby a rôzne vzdelávacie pomôcky znevýhodneným deťom po celom svete. Generálny riaditeľ neziskovej organizácie hovorí, že peniaze prinesú prospech až približne 15 000 deťom.

Mladý muž sa rozhodol urobiť niečo zmysluplné hneď po skončení školy. Cestu začal v Somersete – Anglicko, ešte v roku 2015. Na cestách však strávil o 16 mesiacov dlhšie, ako očakával, a to kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam. Trasa mladého dobrodruha zahŕňala východ Európy, Áziu, Nový Zéland, Austráliu, taktiež prešiel USA a skončil v Anglicku.

„Keď dokončil školu, okamžite začal hľadať nové výzvy a dobrodružstva,“ uviedli jeho rodičia BBC.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.