Viac ako 30 miliónov ľudí na celom svete má problémy s rečou a čelí ťažkostiam pri komunikácii s ľuďmi, pretože mnoho z nás nepozná posunkovú reč. Roy Allela – mladý a ambiciózny 25-ročný technologicky zdatný mladík z Kene sa rozhodol, že tento problém vyrieši. Vynašiel vynález, ktorý takýmto znevýhodneným ľuďom veľmi pomôže a uľahčí život.

Foto od boredpanda

Roy v súčasnosti pracuje v spoločnosti Intel a len nedávno vynašiel inteligentné rukavice, ktoré dokážu premieňať pohyby rúk na zvukovú reč. Roy má 6-ročnú neter, ktorá sa narodila hluchá a mala problémy s komunikáciou so svojou vlastnou rodinou, pretože nikto z členov nepoznal posunkovú reč. Mladíka to inšpirovalo k myšlienke vytvoriť inteligentné rukavice.

Tieto rukavice dostali názov Sign-IO a na každom prste majú senzory. Snímače kvantifikujú ohyb prstov a spracujú ho. Rukavice sú pripojené k aplikácii prostredníctvom rozhrania Bluetooth. „Moja neter nosí rukavice, spáruje ich so svojim alebo s mojím telefónom, s pomocou rukavici začne písať a vďaka tomu ľahko pochopíme, čo hovorí.“

Foto od boredpanda

Roy tiež dodal, že jeho neter je veľmi dobrá v čítaní z pier, takže nemá problém pochopiť, čo jej hovoríte. Mladý inovátor už zaviedol tento vynález do špeciálnych škôl v juhozápadnej Keni. Používatelia aplikácie si môžu vybrať jazyk, pohlavie a dokonca aj hlasitosť. Presnosť výsledkov je na úrovni až 93%. 

Foto od boredpanda

Royove inteligentné rukavice nedávno dokonca získali ocenenie od Americkej spoločnosti mechanických inžinierov. Tento technický génius využíva získané peniaze na vylepšenie aplikácie a implementáciu presnejších vokálnych prejavov. Jeho cieľom je zabezpečiť aspoň dva páry rukavíc pre každú špeciálnu školu v Keni a verí, že môžu pomôcť miliónom detí s postihnutím na celom svete. „Široká verejnosť v Keni nerozumie znakovej reči. Aj to bolo to, čo ma hnalo vpred,“ povedal vynálezca.

Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.