Na svete stále existujú aj dobrí ľudia. Možno sa hľadajú oveľa ťažšie, ako tí zlí, ale potom ako na nich natrafíte to za to naozaj stojí. Tento príbeh je toho dôkazom. Pozrite sa, aké krásne gesto urobili muži pre svojho kolegu. Vymysleli spôsob, ako mu pomôcť. Takáto pomoc nie je vo svete vôbec bežná.

Za posledných 7 mesiacov sa Trenton Lewis musel prebúdzať skoro ráno, aby mohol prejsť takmer 9 kilometrov do práce včas na svoju rannú šichtu o 4. Po celom dni v práci si taktiež neoddýchol. Musel totiž vždy prejsť rovnakú vzdialenosť aj domov.

Photo by ReneCiampaArt

Napriek tomu, že 21-ročný slobodný otec to nikdy nepovedal žiadnemu z jeho kolegov v Little Rock v štáte Arkansas, oni sa nakoniec aj tak dozvedeli o jeho vyčerpávajúcom dochádzaní. Jeho osud im vôbec nebol ľahostajný a nenechali ho naďalej dochádzať takúto dlhú trasu do a z práce. Všetci sa totiž poskladali na to, aby mu kúpili nové auto. 

Lewisov kolega Kenneth Bryant povedal: „Každý, s kým som o tom hovoril, okamžite povedal áno! Najťažšia časť bola im stále pripomínať, aby doniesli peniaze. Povedal som predávajúcemu, čo robím, kto som a komu to auto kupujem. Povedal mi, že je ochotný sa so mnou dohodnúť na cene,“ dodal.

Bryant tak nakoniec mohol kúpiť Saturn Ion, ktorý stál 2 000 dolárov. Jeho kolegovia hneď potom vylákali Lewisa na parkovisko na krátke „odborové stretnutie“. Keď sa Lewis ku všetkým pripojil, podali mu kľúče od auta.

Hoci bol Lewis údajne označený ako „chladný“ a nedával najavo svoje city, v tej chvíli nemohol udržať svoje emócie na uzde.

„Pre mladého človeka, ktorý sa rozhodne vo svojej mysli, že “ ak ja nemôže jazdiť, ak sa k tomu nemôžem dostať a nemám na to, potom musím chodiť pešo,“ povedal Bryant, „ak to človek dokáže robiť, treba mu pomôcť.“

Lewis povedal, že prvá vec, ktorú urobil so svojím novým autom bolo, že vyzdvihol svoju 14-mesačnú dcéru, aby si to mohla užiť spolu s ním.

Zdroj: goodnewsnetwork 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.