Je niekedy neuveriteľné, ako sú niektorí ľudia ochotní pomáhať tým druhým. Zvlášť keď ide o pomoc, ktorá je takmer nevyhnutná, a to najmä v prípade starších ľudí, ktorí si sami častokrát nevedia sami pomôcť. Tento príbeh je úžasný a dokazuje to, že dobrí ľudia ešte stále žijú a pomáhajú ako môžu.

Zimné mesiace zvyknú byť ťažké najmä pre seniorov. Okrem toho, že im hrozí pošmyknutie sa na zľadovatelej ceste alebo chodníku, tiež majú problém s odpratávaním snehu po intenzívnom snežení. Našťastie existujú aj dobré duše, ktoré sú ochotné byť po ruke a pomôcť starým ľuďom.

Jahmal Cole z Chicaga patrí medzi tie osoby. Avšak aj on bol plný očakávaní, keď volal niekoľko ďalších dobrovoľníkov na pomoc, no stretol sa s neuveriteľnými odpoveďami.

Všetko sa to začalo, keď Jahmal, ktorý riadi neziskovú komunitnú skupinu „My Block, My Hood, My City“, zdieľal túto fotku na twitter, aby získal ďalších dobrovoľníkov, ktorí by mu pomohli:

S týmto dobrovoľným pomáhaním začal iba jeden človek, ktorý chcel urobiť niečo dobré pre starších ľudí v jeho komunite a odvtedy do toho zapojil ďalších 100 ľudí, ktorí sa naučili pomáhať. Pomohli už 50 rodinám, väčšinou so staršími členmi.

Jahmal nevedel ako vyjadriť svoju vďačnosť toľkým ľuďom, a tak sa poďakoval dobrovoľníkom pridaním tohto videa:

Zdroj: inspiremore

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.