Po problémoch s motormi musel iba 18-ročný pilot núdzovo pristáť na frekventovanom moste Jersey Shore. Landon Lucas letel okolo oblasti Atlantic City, keď sa vyskytli problémy. Letel s malým lietadlom, ktoré ťahalo transparent a pokúšal sa vrátiť na letisko, no to by nebolo možné, a tak musel pristáť inde. 

Foto od Twitter

Keď si Lucas uvedomil, že na letisko by nedošiel, pozrel sa na most, kde videl prázdne miesto a rozhodol sa tam pristáť tak, aby nikoho neohrozil. Aj keď to bol zložitý manéver, keďže premávka je na tomto mieste stále hustá, jeho šikovnosť bola napokon dostatočná. A ako zázrakom sa počas núdzového pristátia nikto nezranil.

Tento incident mal aj svedkov a jeden z nich sa k nemu vyjadril takto: „Vracal som sa domov a videl som ako lietadlo klesá a klesá. Počul som hlasný výbuch a vrtuľu, ktorá bola veľmi hlučná. Bolo to dosť strašidelné,“ povedal Daniel Lepone. Ďalší svedok dodal: „Nemohli sme uveriť tomu, čo sme videli. Je to skutočne mladý pilot a odviedol skvelú prácu, klobúk dole pred ním“. 

Foto od Twitter

Federálny letecký úrad uviedol, že tento incident vyšetruje. Na palube jednomotorového stroja bol iba pilot bez posádky. Ostatné okolnosti sú teraz predmetom vyšetrovania a budú v najbližšej dobe objasnené. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.