Vrecká šijú a následne rozdávajú preto, aby nahradili tie plastové, resp. sa aspoň vyrovnali počtom. Ich ciele sú skutočne vysoké a už teraz možno vidieť prvé výsledky. Naši českí susedia plne chápu nebezpečenstvo plastového odpadu, a preto nezaľáhajú, čím by sa mohli motivovať mnohé iné mestá či krajiny.

plastic bag fotografia
Foto od RitaE

Projekt s názvom „10 miliónov sáčkov pre Česko“ sa pokúša bojovať proti predaju igelitových sáčkov, ktoré sú taktiež zadarmo. Chcú, aby ich eko vrecúška boli minimálne rovnako dostupné ako tie igelitové. Tento cieľavedomý projekt je vlastne iniciatívou Zero Waste Česko a myslia to skutočne dobre. Momentálne to riešia tak, že vrecká ponúka skupina dobrovoľníkov po Prahe, pričom si títo ľudia hovoria „odpadová hliadka“. K tejto misii zároveň vyzývajú prostredníctvom Facebooku aj ostatných, aby im s tým pomohli, čiže pridať sa môže skutočne každý.

Je to skvelý projekt aj z hľadiska toho, že tieto vrecúška vyrábajú ľudia v chránenej dielni, čím dávajú šancu zamestnať sa aj zdravotne znevýhodneným jedincom. Sáčky vyrábajú z nepoužitého textilu a výroba jedného kusu ich údajne stojí 40 centov. Čo sa týka financovania, tak doposiaľ mohli svoje ciele realizovať vďaka firme LUSH, ktorá im poskytla dostatok financií na výrobu 10 000 vrecúšok. Treba však dodať, že pomocnú ruku môže podať hocikto, kto je ochotní pomôcť.

 

 

Zdroj: Dobrenoviny.sk

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.