Módne trendy prichádzajú a odchádzajú, no vplyv, aký majú módne ikony, je nespochybniteľný. Nehovoríme len o vplyve v dobe, v ktorej žili. Aj dnes sa vzhliada k mnohým ikonám, ktoré už nie sú medzi nami. Kto vládol svetu módy v čase, keď ste sa narodili?

30. roky

Zdroj: Brightside

Móda sa inšpirovala úžasnými filmovými hviezdami, akými boli Marlene Dietrich, Jean Harlow a Katharine Hepburn.

40. roky

Zdroj: Brightside

Najznámejšími hollywoodskymi herečkami, ale aj módnymi ikonami boli Rita Haworth, Ava Gardner a Bette Davis.

50. roky

Zdroj: Brightside

Táto dekáda sa vyznačovala ženským štýlom, v popredí boli Liz Taylor, Sophia Loren a Grace Kelly.

60. roky

Zdroj: Brightside

Šesťdesiate roky so sebou priniesli dievčenský a hravý štýl, ktorý prezentovali legendárne herečky ako Audrey Hepburn, Tippi Hedren a Brigitte Bardot.

70. roky

Zdroj: Brightside

Musela byť zábava žiť v 70. rokoch, minimálne v prípade, že hovoríme o móde. Táto éra sa vyznačuje prechodom od chlapčenského štýlu až po bohémsky. Reprezentantkami boli Mia Farrow, Diana Ross a Cher.

80. roky

Zdroj: Brightside

Toto desaťročie bolo plné farieb a kontrastov: od nadčasovej elegancie princeznej Diany po kreatívne outfity Grace Jones a unikátny štýl Madonny.

90. roky

Zdroj: Brightside

Zvláštne, no zábavné. Aj takto by sa dali definovať 90. roky. Potvrdzujú to aj fotografie Winony Ryder, Gwen Stefani a Gwyneth Paltrow.

Obdobie okolo roku 2000

Zdroj: Brightside

Elegancia s nádychom rock and rollu bol módny recept tejto dekády. Medzi ikony tohto obdobia patria Sarah Jessica Parker, Mary-Kate a Ashley Olsen a Avril Lavigne.

Obdobie od roku 2010

Zdroj: Brightside

Od roku 2010 až dodnes pozorujeme, ako sa niektoré módne trendy z minulosti pomaly vracajú, no popri tom vzniká množstvo nových. Spomedzi mnohých celebrít, ktoré by sme mohli označiť ako ikony, sú najvýraznejšími Lady Gaga, Rihanna a Billie Eilish.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.