Módny priemysel dlhodobo bojuje s problémom prílišnej “vychrtlosti” modeliek. Na problém upozorňujú pravidelne média, celebrity ale aj svetoví odborníci. Príliš vychudnuté modelky vplývajú negatívne na mladé dievčatá, ktoré po vzore svojich idolov držia nezmyselné chudnúce diéty už v mladom veku alebo prepadajú anorexií.

Modelky
Foto: Pixabay

Po novom sa spojili 2 veľké módne koncerny pod ktorých spadajú  aj známe módné značky ako Dior alebo Gucci aby podporili správnu vec. Zamestnávatelia, ktorí budú využívať značky, ktoré spadajú pod koncerny LVMH alebo Kering dostanú pokutu až do 75 000 EUR v prípade, že si tieto produkty budú obliekať modelky, ktoré sú príliš chudé.

Obidve firmy sa rovnako zaviazali, že nebudú svoje produkty prezentovať cez príliš mladé modelky konkrétne do 16 rokov. Každá modelka bude taktiež musieť predložiť potvrdenie od lekára, ktoré nesmie byť staršie ako 6 mesiacov.

V prípade nedodržania postupu môže  takýmto zamestnávateľom hroziť taktiež 6 mesačné väzenie.

 

zdroje: aktuality,  tvnoviny

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu
Odoberať
Upozorniť na
guest
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre