Slávne dielo od Leonarda Da Vinciho, umiestnené v múzeu Louvre, čelilo opäť útoku. Muž prestrojený za starú ženu na vozíku, hodil na obraz Mony Lisy tortu. Keďže si tento slávny obraz prešiel už mnohými útokmi a pokusmi o krádež, chránený je nepriestrelným sklom. Pri tomto pokuse o zničenie obrazu zo strany klimatického aktivistu nedošlo k poškodeniu obrazu ani tvrdého skla. 

Zdroj: pxhere

K incidentu sa vyjadrili aj ľudia na Twitteri: „Muž prezlečený za starú dámu vyskočil z invalidného vozíka a pokúsil sa rozbiť ochranné sklo. Potom ho potrel tortou a hádzal okolo seba ruže, pokým ho neodviedla ochranka.“ 

Útočník v parochni tvrdil, že bojuje za ochranu nášho životného prostredia. Keď sa ho ochranka snažila vyviesť z múzea, kričal po francúzsky: „Myslite na našu Zem. Ľudia ničia túto planétu.“ 

Múzeum po incidente vyzdvihlo profesionalitu ochranky a uviedlo, že páchateľa odovzdali polícii a podali naňho sťažnosť. 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.