Moskva má najviac miliardárov na svete a pokojne by sa mohla stať samostatným štátom. Hlavné mesto Ruska sa môže pochváliť niekoľkými veľmi zaujímavými informáciami, o ktorých ste doteraz možno ani nepočuli. Ak vás toto veľkolepé mesto zaujíma, v tomto článku sa o ňom dozviete ešte oveľa viac.

moscow fotografia
Foto od designerpoint

Fakt č. 1: Niektorí tvrdia, že v Moskve žije najväčší počet miliardárov na svete. Podľa známeho časopisu Forbes je ich celkom 84.

Fakt č. 2: Moskovský Kremeľ je najväčšou stredovekou pevnosťou na svete.

Fakt č. 3: Viac ako 6 miliónov cestujúcich využíva moskovské metro každý deň, čím sa stáva tretím najfrekventovaným metrom na svete.

Fakt č. 4: V Moskve sa nachádza najväčšia univerzitná budova na svete.

Fakt č. 5: Ruskú štátnu knižnicu v Moskve založili v roku 1862. Je to tiež najväčšia knižnica v Európe a druhá najväčšia na svete.

Fakt č. 6: Moskva je taká obrovská, že by mohla byť pokojne krajinou. Oficiálna populácia predstavuje počet vyše 12 miliónov ľudí.

moscow fotografia
Foto od 3dman_eu

Fakt č. 7: Centrálny Gorky Park navštívi cez víkend viac ako 100 000 ľudí denne.

Fakt č. 8: Dňa 29. júna v roku 1904 zažilo toto mesto skutočné tornádo, ktoré dokonca zničilo niekoľko blízkych dedín.

Fakt č. 9: Kremeľ, ako ho poznáme, postavili Taliani. Keď sa v 15. storočí jeho steny a chrámy vážne poškodili a potrebovali opravu, ruskí architekti sa s týmto problémom nedokázali vyrovnať. Museli pozvať zahraničných odborníkov, pod vedením ktorých boli postavené nové chrámy a múry.

Fakt č. 10: Prvé drevené hračky a ruské suveníry sa objavili v Rusku v 16. storočí.

Fakt č. 11: Najväčšia zoologická záhrada celého Ruska bola založená v Moskve v roku 1864. V súčasnej dobe je domovom viac ako 3 000 zvierat a 550 druhov z celého sveta.

Fakt č. 12: Izmaylovo Park je šesťkrát väčší ako Central Park v New Yorku a 30 krát väčší ako nádherný park Abramtsevo.

moscow izmaylovo fotografia
Foto od Lodo27

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.